Merak Edilenler

Cevabı bulamadınız mı? Canlı destekten satış ekibimize ulaşabilir veya
destek@kolibu.com adresimizden e-posta gönderebilirsiniz.

Kolibu kargo gönderim, kargo takibi, iade takibi, kapıda ödeme takibi gibi ihtiyaçlar için komple bir çözüm olarak geliştirildi. Saniyeler içinde tüm e-ticaret mağazalarınızı Kolibu ile entegre ederek, kargolarınızı tek bir yerden yönetebilirsiniz.

Kolibu'yu yeni bir hesap oluşturarak tamamen ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu işlem için kredi kartı gerekmez. Kolibu'dan memnun kalırsanız paketinizi yükselterek kullanmaya devam edebilirsiniz.
Hemen Ücretsiz Deneyin

Evet, tabiki ücretsiz deneyebilirsiniz. Ücretsiz paketimizi zaman kısıtlaması olmadan kullanabilirsiniz. Kolibu'dan memnun kalırsanız veya paketinizi yükseltmeniz gerekirse yeni bir paket seçerek kullanmaya devam edebilirsiniz.
Hemen Ücretsiz Deneyin

Kolibu kargo süreçlerini otomatize etmek isteyen tüm firmalar için uygundur.
* E-ticaret yapan firmalar,
* Sosyal medya üzerinden satış yapanlar,
* Üretim firmaları,
* Yedek parça tedarikçileri,
* Dropshipping tedarikçileri,
Ve daha birçok sektörde kullanabilirsiniz.

Kolibu Türkiye'nin en büyük kargo firmaları ile entegre çalışmaktadır. Detaylı bilgi için Entegresyonlar sayfamızı inceleyebilirsiniz. Eğer çalıştığınız firma listede bulunmuyorsa; lütfen İletişim sayfamızdan bizlere ulaşın.

Kolibu mağazanızla saniyeler içinde entegre olmaktadır. Detaylı bilgi için Entegresyonlar sayfamızı inceleyebilirsiniz. Eğer altyapınız listede bulunmuyorsa, entegrasyon için API'imizi kullanabilirsiniz. Özel entegrasyon çözümü isterseniz; lütfen İletişim sayfamızdan bizlere ulaşın.

Fiyatlandırmamız hakkında detaylı bilgi almak için "Fiyatlar" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hayır, Kolibu'yu kullanırken kesinlikle herhangi bir kurulum maliyeti ödemezsiniz.

Kolibu ilk üye olduğunuz zaman içerisinde 30 gönderi limiti bulunan ücretsiz aboneliğe ek olarak 14 gün boyunca 30 gönderi ile kullanabileceğiniz Profesyonel peketi hesabınıza tanımlayacaktır. 14 gün sonunda ücretsiz paketi kullanabilir veya paketinizi yükselterek gelişmiş özelliklerden faydalanmaya devam edebilirsiniz.
Hemen Ücretsiz Deneyin

Ücretli planlarımızdan birine geçiş yapmaya hazır olduğunuzda kredi kartı bilgilerinizi İyzico güvencesiyle kaydediyoruz ve ödemeleri kartınızdan her ay veya tercihinize göre her yıl otomatik olarak çekiyoruz. Hangi gün başladıysanız o gün itibariyle sistem ayda veya tercihinize göre yılda 1 kere olmak üzere ödemenizi karttan İyzico güvencesiyle çeker ve faturanızı otomatik olarak oluşturup size e-posta yoluyla iletir.

Kesinlikle hayır. Kolibu'yu ücretsiz bir şekilde denemeniz için kredi kartı bilgilerinizi girmenize gerek yoktur. Ücretli planlarımızdan birine geçiş yapmaya hazır olana kadar herhangi bir kart bilgisine gerek yoktur.

Kolibu aracılığıyla oluşturulan herhangi bir sipariş işlemi tek bir sipariş olarak kabul edilir. Mevcut bir siparişin gönderi etiketinin yeniden yazdırılması, ürün toplama listesi alınması, tekrar kargolanması ek bir maliyet oluşturmaz.

Gönderi limitiniz tükenirse endişelenmeye gerek yok. Dakikalar içerisinde paketinizi yükselterek Kolibu'yu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Evet iptal edebilirsiniz. Eğer en iyi kargo entegrasyon çözümü olmadığımıza kanaat getirirseniz ve Kolibu'dan ayrılırsanız bu bizleri üzecek. Fakat kararınız kesinse dilediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Aboneliğinizi iptal ettiğinizde sizden otomatik olarak tekrar çekim yapılmayacaktır. Bizlere aboneliğinizi iptal etme nedeninizi iletmeyi unutmayın. Kullancılarımızın görüşleri bizler için çok değerlidir.

Eğer kartınızda limit kalmadıysa, sistem ödeme çekebilmek için her gün bir kez kredi kartınızdan deneme yapmaya başlar ve size e-posta yoluyla bilgilendirme yapar. Bu süre zarfında kartınıza limit ekleyebilir veya yeni kart bilgilerinizi panelimiz üzerinden değiştirebilirsiniz. 7 günün sonunda ödemesi yapılmayan abonelikler durdurulur.

Kargo firmanızı 30 saniyede Kolibu ile entegre ederek, kargolarınızı topluca kargo firmanıza gönderebilirsiniz. Manuel yapmanız gereken birçok işlemi Kolibu sizler için halledecektir. Kargo fişinizi veya barkodunuzu pakete yapıştırarak kargo firmasına teslim etmeniz yeterlidir. Kargo firması gönderinizi onayladıktan sonra Kolibu sizler için kargo takibi, iade takibi gibi süreçleri otomatik olarak takip edecektir.

Elbette, Kolibu ile dilediğiniz kadar kargo firmasını entegre ederek çalışabilirsiniz.

Kolibu ile dilediğiniz gönderi için kargo fişinizi yazdırabilirsiniz. Ayrıca kargo fişlerinizi topluca yazdırabileceksiniz.

Kolibu ile dilediğiniz gönderi için kargo barkodunuzu yazdırabilirsiniz. Ayrıca kargo barkodlarınızı topluca yazdırabileceksiniz.

Kolibu ile çalışırken paketleme süreçlerinizi hızlandırmak için topluca ürün listesi yazdırabilirsiniz. Böylece ürünleri tek seferde toplayarak paketlere dağıtımını hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Verilerinizi içeri aktarmak için mağazalarınızı entegre edebilir, API'yi kullanabilir veya excel ile içeri aktarma özelliğimizi kullanabilirsiniz.

Çalıştığınız kargo firması gönderim iptaline izin verdiği sürece gönderilerinizi iptal edebilirsiniz. Bazı kargo firmaları onaylanan gönderilerin iptaline izin vermemektedir. Böyle bir durumda çalıştığınız kargo şubesi ile iletişime geçerek iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Elbette, paketlediğiniz kargolarınızı kargo firması çalışanına güvenle teslim edebilmeniz için Kargo Teslim Tutanaği yazdırabilirsiniz.

Kolibu ile gönderim işlemini yaptığınız tüm gönderileriniz otomatik olarak takip edilmektedir. Sizler dilediğiniz özel durumlar için kendinize ve müşterilerine bildirimler gönderebilirsiniz.

Bildirim gönderebileceğiniz durumları örneklerle açıklayalım;
Müşterilerinize:
* Kargo takip numarası oluştuğunda,
* Kargo teslimat şubesine ulaştığında,
* Kargo dağıtıma çıktığında,
* Kargo teslim edildiğinde,
* Kargo teslim edilemediğinde,
Kendinize:
* Kargo teslim edilemediğinde,
* Kargo iade olarak döneceğinde,
* Kargo gönderiminde hata oluştuğunda,

Bildirimlerinizi E-Posta, SMS ve Webhook olarak gönderebilirsiniz. Kolibu ile bildirimlerinizi göndermek için özel koşullar oluşturmak çok kolaydır. Bu sayede müşteri memnuniyetinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Elbette gösterebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için Kolibu'da birçok yöntem bulunmaktadır.
* API'yi kullanarak güncel takip bilgilerini çekebilirsiniz.
* Webhook aracılığıyla bilgileri güncelleyebilirsiniz.
* Geliştirdiğimiz eklentiler ile yapabilirsiniz.
* Markanıza özel kargo takip sayfası ile yapabilirsiniz.

Evet, SMS ile müşterilerinize takip numaralarını iletebilirsiniz.

Evet, E-Posta ile müşterilerinize takip numaralarını iletebilirsiniz.

Kolibu ile gönderilerinizi;
* Topluca Gönderebilir,
* Topluca Silebilir,
* Topluca Arşivleyebilir,
* Topluca İptal Edebilir,
* Topluca Ürün Listesi alabilir,
* Topluca Kargo Fişi yazdırabilir,
* Topluca Kargo Barkodu yazdırabilirsiniz.

Evet, Kolibu ile gönderilerilerini dışarı aktarabilirsiniz. Mevcut kayıtlarınızı ise excel dosyası olarak dışarıya aktarabilirsiniz.

Kolibu gelişmiş filtreleme özellikleri sunmaktadır. Gönderilerinizi aşağıdaki koşullar ile filtreleyebilirsiniz;
* Gönderim Durumu,
* Sipariş Tarihi,
* Ad, Soyad, Sipariş Numarası ile sorgulama,
* Kargo Firması,
* Mağaza,
* Kapıda Ödeme mi? Normal Gönderi mi?,
ve daha birçok gelişmiş filtre bulunmakadır.

Evet, Kolibu sizlere markanıza özel bir takip sayfası oluşturmaktadır.

Kolibu iade olarak geri dönen kargolarınızı ayrı bir ekranda raporlamaktadır. İade kargolarınızı detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Kolibu kapıda ödeme şeklinde gönderilen kargolarınızı ayrı bir ekranda raporlamaktadır. Kapıda ödeme ile gönderilen kargolarınızı detaylı bir şekilde takip edebilir ve raporlayabilirsiniz.

U
D

Kargo süreçlerinizi kolaylaştırıp, hızlandırın.

Vakit kaybetmeden ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayın!
Ücretsiz Deneyin